Wszechobecny Provident

Pożyczki firmy Provident Polska S.A. to, jakby kto nie wiedział, drogie pożyczki. Oprocentowanie rzeczywiste w zależności od kwoty pożyczki oraz okresu umowy pożyczki waha się od około 70% do 130%. To kilka razy więcej niż oprocentowanie rzeczywiste pożyczek bankowych ale dopóki banki nie zamieszczą kalkulatorów pożyczek na swoich stronach internetowych, to dokładnie Wam nie powiem, o ile Provident jest droższy.Provident w końcu zamieścił kalkulator pożyczki na swej www i wtedy okazało się, że owszem, RRSO tej pożyczki może być na poziomie 70% (czyli takie, jak Provident podawał na www) ale może być i dwa razy wyższe. Obawiam się, że RRSO bankowych kredytów też może być w praktyce o wiele wyższe niż to, które podają banki na ofertach.

Pomimo tego, że Provident jest tak drogą pożyczką, to i tak klientów mu nie brakuje i obserwując działania Provident Polska S.A. widać, że firma rozwija się i coraz bardziej podbija pozabankowych rynek pożyczek. Nawet dobre, pomocne edukacyjne serwisy kredytowe nie mogą się oprzeć i działają jako partnerzy pośredniczący w sprzedaży pożyczek Provident. Denerwuje to wiele osób ale pragnę tu zwrócić uwagę na kluczową kwestię. Otóż na tle innych pozabankowych pożyczek oferowanych osobom odrzucanym przez banki, Provident jest pożyczką … tanią. Podkreślam: na tle innych pozabankowych pożyczek. Porównywanie Providenta z pożyczkami bankowymi nie ma sensu, bo osoba która ma negatywną historię kredytową, komornika na wynagrodzeniu albo i nigdzie nie pracuje, pożyczki w banku nie otrzyma. Obrywa się pożyczkom Provident i samej firmie na forach internetowych oraz na blogach. A ja tu krótko, przeciwnie, stanę w obronie tej pożyczki. Provident to tak naprawdę jedyny kredyt bez sprawdzania w BIK o którym wiem, że jest przyznawany i setki tysięcy osób albo więcej tą pożyczkę otrzymały. Później wiele z tych osób najeżdża na pożyczkę na firmę, bo … trzeba pożyczkę zwrócić a drogo wyszło. A czego się spodziewaliście, skoro musieliście brać pożyczkę bez BIK a nie w banku? Nienormalne jest natomiast branie takiej pożyczki jak Provident na działalność firmy: https://komentarz.net.pl/2018/07/07/pozyczka-bez-bik-jako-kredyt-dla-firmy-rewelacja/, na „rozwój” firmy…

Jednak widziałem reklamę z takim tytułem „Pożyczka Provident bez dochodu”, czyli co? Firma Provident Polska sama przyznaje, że nie sprawdzają zatrudnienia przed przyznaniem ich pożyczki bez BIK? Wygląda więc na to, że informacje na forach i blogach od osób które twierdziły, że dostały pożyczkę Provident nie mając udokumentowanych dochodów, są informacjami prawdziwymi.