Pożyczka dla osoby bez majątku i dochodów

Nie mam żadnego majątku, żadnych dochodów, jestem na utrzymaniu rodziców i u nich mieszkam, jednak nie są oni w stanie finansowo aby pożyczyć mi pieniądze a chciałbym otworzyć firmę handlową. Na pożyczkę koleżeńską od znajomych albo od dalszej rodziny też raczej nie mam co liczyć. Czy są jakieś banki albo inne firmy które udzielają pożyczek takim osobom jak ja, bez zabezpieczeń? Nie wydaje mi się też abym znalazł kogoś kto będzie dla mnie poręczycielem. Proszę o jakąś poradę, wskazówkę.

Według naszej wiedzy oraz rozeznania żaden bank nie udzieli Panu pożyczki w Pana sytuacji finansowej, tak samo chyba jeśli chodzi o inne podmioty udzielające pożyczek. Dla banków ważna jest zdolność kredytowa pożyczkobiorcy w tym przede wszystkim stałe źródło dochodów oraz ewentualnie dodatkowe zabezpieczenia, np. poręczyciel, zabezpieczenie na nieruchomości; w innym wypadku pożyczka dla nowego przedsiębiorcy to raczej fikcja. Są też firmy udzielające pożyczek określanych jako „szybkie pożyczki”, „pożyczki bez BIK” albo „pożyczki na spłatę komornika” a więc dla osób mających problemy ze spłatą długów w przeszłości albo aktualnie, jednak w takich wypadkach szczególnie wymagane są zabezpieczenia, np. w formie hipoteki na nieruchomości pożyczkobiorcy.

Są jeszcze portale internetowe na których pożyczki oferują osoby prywatne jednak i w tym przypadku pożyczkodawcy zależy na tym, aby ryzyko związane z udzieleniem pożyczki było jak najmniejsze. Natomiast udzielenie pożyczki Panu obarczone jest zbyt dużym ryzykiem, że nie zwróci jej Pan, bo nie będzie miał z czego jej zwrócić. Nie wiadomo czy Pana działalność gospodarcza będzie przynosiła zyski, może Pan zbankrutować. Jakimś, może częściowym rozwiązaniem – sposobem finansowania jest dla wielu firm kredyt kupiecki a więc zakup towarów i usług z odroczeniem terminu zapłaty. Jednak nie są to zwykle terminy dłuższe niż np. trzydzieści dni, a często krótsze, chociaż wiele firm znacznie przeciąga sobie terminy zapłaty dokonując zapłaty długo po upływie terminów płatności, czego oczywiście nie można pochwalać. Jednak z uzyskaniem od kontrahenta kredytu kupieckiego też może mieć Pan problem jako nieznany mu przedsiębiorca.