Najszybsze pożyczki – chwilówki przez internet

Pożyczanie przez internet ma niewątpliwe zalety: http://kredytowy.net.pl/czy-warto-pozyczac-przez-internet/. Odniosę się tu do chwilówek przez internet zwanych pożyczkami esemes. Są to najszybsze pożyczki dostępne bez wychodzenia z domu – na konto bankowe. Via SMS, Vivus, Wonga i inne można otrzymać już w kilkanaście minut i są zapewne mniej więcej tak samo szybkie pod warunkiem, że pożyczkobiorca ma konto bankowe w banku w którym konto bankowe ma firma pożyczkowa. Firmy te mają co najmniej kilka kont bankowych w różnych bankach, z których to kont przelewają pożyczki. Jeśli to możliwe, to przelew pożyczki wykonywany jest z konta w tym samym banku w którym pożyczkobiorca ma konto. Pożyczka w takim przypadku znajdzie się momentalnie na koncie pożyczkobiorcy, zaraz po wysłaniu przelewu przez firmę pożyczkową. I stanie się tak nawet w dni wolne od pracy, w święta.

Nie stanie się tak jednak wtedy, gdy firma pożyczkowa nie ma konta w banku w którym konto ma pożyczkobiorca i które to konto podał do przelewu pożyczki (przelewając z niego symboliczny grosz w ramach weryfikacji). Wówczas po pierwsze, ów grosik zostanie przelany z opóźnieniem, w niektórych przypadkach dopiero na drugi dzień albo po weekendzie, bo w sobotę i niedziele przelewy pomiędzy różnymi bankami nie są realizowane. I podobnie w drugą stronę – przelew pożyczki też nie znajdzie się momentalnie na koncie pożyczkobiorcy.

Jeżeli zatem zależy ci na tym abyś pożyczkę otrzymał w owe reklamowane 15 minut, to sprawdź czy firma pożyczkowa ma konto w tym samym banku co Twoje konto. Jeśli nie ma, sprawdź inną ofertę. Koszty takich mikro pożyczek na tak krótki czas (do 30 dni) udzielanych, są podobne we wszystkich firmach pożyczkowych.